Kurumsal

MESCİOĞLU YAPI A.Ş. 
  Mescioğlu Grup olarak , 1982 yılından günümüze yapı malzemeleri sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Ticari hayatımız, babamız sayın Murat Mescioğlu ‘nun kurmuş olduğu Tuşpa Yapı A.Ş. firması ile başladı. Hırdavat ve nalburiye ticaretiyle başlayan yolculuğumuz yıllar içinde seramik ve vitrifiye ürünleri satışıyla devam etti. Bu arada 1994 yılında Meskar Yapı A.Ş.’ni kurduk. Sıhhi tesisat malzemeleri , toptan pazarlama alanında faaliyet göstermeye başladık. Grubumuz bünyesinde , 6 şirket ve 450 çalışan ile yola devam etmekteyiz.  
Yapı malezemeleri sektöründeki deneyim ve tecrübelerimizle, Mescioğlu Yapı A.Ş. bünyesinde Eylül 2007 yılında pazarın ihtiyacına yönelik mobilya üretimine başladık. Özgün ürün tasarımları hazırlayıp, üretim plan ve fizibilitesini yaptık. Üretim başlangıcı için gereken ekipman ve makine parkını satın alarak üretim sürecini başlattık. 2008 yılında, Banyo dolabı, Mutfak dolabı ve Kapı koleksiyonlarımızı Biani markası ile tüketicinin beğenisine sunduk. 
Bursa , Barakfaki Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikalarımızda, toplam 16.000 m2 kapalı alanda üretime devam etmekteyiz. Konusunda uzman 155 personel ve modern makine parkurumuz ile TSE ve ISO 9001 kalite standartlarına uygun üretim yapmaktayız. Ürünlerimizde Tasarım tescil, hizmet yeterlilik ve garanti belgesi bulunmaktadır. Üretimden montaja kadar her aşamada estetiği, ergonomiyi, modernliği ve görselliği kullanarak dünya standartlarına uygun, banyo dolabı, mutfak dolabı ve kapı üretmekte, ''BİANİ'' markası ile satmaktayı 

BİANİ 
  İlk üretimine Yalova yolu, Ovaakça da 2000 m2 kapalı alandaki tesisde 25 personel ile başlamıştır. 2016 yılı itibariyle; Kestel Barakfaki Sanayide, 16.000 m2 kapalı alanda, 155 kalifiye personelle faaliyetine devam ederek üretim kapasitesini arttırmıştır. Banyo dolabında 5.000, mutfak dolabında 250 ve kapı üretiminde aylık 3.000 adet üretim kapasitesine ulaşmıştır. Yapı sektöründe ki 34 yıllık tecrübesi ile ‘’Değerli Projelerin Çözüm Ortağı’’ olmaya devam ediyor.